субота, 13 грудня 2014 р.

Вейкбординг

Вейкбординг — комбінація серфінгусноубордингускейтбордингу і водних лиж,. Катер буксирує рейдера, який знаходиться на короткій та широкій дошці. Рухаючи на швидкості 30-40 км/год з додатковим баластом на борті, катер залишає за собою хвилю, яку райдер використовує як трамплін. У стрибку вейкбордист виконує різноманітні трюки. Для занять вейкбордингом потрібні: вейкборд, рятувальний жилет, гідрокостюм.

Історія

Особливо динамічно вейкбординг став розвиватися на початку 90-х років. Він зробив революцію у водному спорті так само, як у свій час сноуборд у гірських лижах. Із захоплення невеликої групи ентузіастів він перетворився в популярний спорт зі своєю філософією і культурою. Безліч трюків прийшли у вейкбординг із родинних «дошкових» видів спорту —сноубордингаскейтбордингу. Все що потрібно — просто поміняти дошку. Свої коріння вейкбординг має від серфингу бо саме серфингісти з Австралії та Америки започаткували цей спорт. Вони займалися розвитком та рекламою цього нового спорту, разробкою дощок, а також вигадували техніку катання на цих дошках. Спочатку дошки були більш схожі на серф и лише через декілька років вони перетворилися на справжній вейкборд. Чималий внесок у разробку дощок вніс Херб Обраєн, створивший так звану пресовану дошку. Джимі Редмон розробив сучасний вигляд дошки та заснував WWA (Wake World Association) - найвідомішу організацію вейкбордистів у світі. Зараз Джиммі назвають Гуру. Найбільший розвиток цей спорт має у Сполученних Штатах, особливо у штаті Флорида. Найвідомийші атлети: Дарін Шапіро, Шон Мюрей, Паркс Боніфей, Філ Совєн, Расті Маліноскі, Далас Фрайдей та Ємілі Копеленд-Дюрхем. Послідовним розвитком вейкбординга є вейксерфинг та вейкскейт. Займатися вейкбордингом краще на малих річках та озерах, оскількі вони мають найкращі умови як для гладкої води. Також цей спорт потребує потужного буксира з баштою та системою баласта. Останім часом використовують різноманитні трампліни та слайдери для розвитку видовищності спорту, а також трос як буксировочну тягу.

Вейкбординг в Україні

Вейкбординг в Україні з'явився наприкінці 90-х років і наразі є визнаним державою як спорт. Хоча вейкбординг в Україні тільки-но почав розвиватися, Україна приймала декілька змагань із цього виду спорту Світового рівня.

Немає коментарів:

Дописати коментар